Збираєтеся оновити техніку на кухні? І у вас постало питання про вибір варильної поверхні?

Як вибрати? Як завжди, E-STUFF допоможе вам порадою!

Отже, варильна поверхня - це надійна, компактна і дуже зручна альтернатива стандартним плитам.

Знання різних типів кухонних панелей для готування варто вважати правильним стартом. Але ви також повинні розглянути, як модель впишеться в кулінарні звички, вимоги до простору, побутові потреби тощо.

Усе розмаїття цієї техніки можна розділити на наступні групи:

  1. Газові
  2. Електричні
  3. Індукційні
  4. Комбіновані
  5. Domino

Як вибрати варильну поверхню, вам підкажуть централізовані джерела живлення, які є в наявності в будинку. За наявності газопроводу найчастіше вибір падає на газові панелі, відповідно за відсутності — найочевиднішим варіантом є електричні або індукційніварильні поверхні. Комбінованим поверхням надають перевагу зазвичай у тих випадках, коли бувають перебої з постачанням газу та/або електричної енергії.

Газові варильні поверхні - зовнішній корпус може бути:

  • Нержавіюча сталь. Матеріал стійкий до теплових та механічних навантажень, а також довго не втрачає свого первозданного вигляду.
  • Емальована сталь. Відрізняється довговічністю, покращеною стійкістю до високих температур та до сколів. Покриття легко чиститься після повного остигання.
  • Склокераміка або «газ на склі». Покриття виконане зі скла з добавками подрібнених на порошок металів. Такі панелі миттєво нагріваються та витримують температуру до 750 градусів.

Електропідпал це дуже корисна функція газової варильної поверхні, яка допомагає нам не морочитися з використанням сірників і запальничок. В сучасних умовах електрозапалювання використовується практично у всіх панелях, за винятком  бюджетних.

Вельми важливе питання при покупці газової поверхні – наявність газ-контролю. Суть полягає в тому, що якщо полум’я на конфорці з якоїсь причини пропало, наприклад щось википіло чи задуло протягом, то дуже швидко припиняється і подача газу.

Решітки в преміальних моделях і в середній вартості зроблені з чавуну, а в бюджетних варіантах – зі сталі.

Чавунні решітки вважаються чи не вічними, тому найчастіше саме вони виявляються в пріоритеті під час вибору. Але варто пам’ятати, що вони при сильному ударі або падінні на підлогу, можуть запросто тріснути або зовсім розбитися.

Решітки зі сталі зазвичай покриті чорною або темною емаллю. Незважаючи на те, що такі решітки тонші, вони трохи міцніші і не бояться ударів або падінь – критичних пошкоджень не буде. Однак вони не такі довговічні, а при сколах емалі можуть дуже швидко зіпсуватися.

Посиленої конфорки або турбоконфорка: Вона може мати різноманітний вигляд і модифікації, але її покликання в будь-якому випадку не змінюється – в рази збільшена тепловіддача. Може відрізнятися тільки трохи більшим діаметром, а може мати відразу два, три або навіть чотири контури полум’я. Найчастіше така конфорка розташовується з краю

Електричні варильні поверхні можуть бути:

Класичними, з "млинцями" з чавуну або склокерамічними з High Light зонами. Нагрівальні елементи конфорки заховані під "обкладинку" зі скла та кераміки. Також пропонується класичне виконання конфорок — стрічкова спіраль. У такому виконанні клема конфорки незалежна.

В деяких електроповерхнях можуть бути присутніми одна або кілька зон розширення. Це зони High Light, які ми можемо включати з різним радіусом нагріву – для маленького посуду включаємо маленький контур, для більшого, відповідно, можемо збільшити його. Це зручно і допомагає ефективно готувати навіть в посуді з нестандартними формами, наприклад, качатниці

Електричні панелі вже не ті, що раніше, коли вони довго грілися і повільно остигає. Зараз конфорки готові до роботи вже через секунди після включення і швидко остигають. Їх потужність залежить від розмірів «млинців», які маркуються червоним кружком в центрі.

Великі, діаметром 180 мм, в середньому, витрачають 1,8 кВт / ч.

Середні, з окружністю 140 мм, споживають 1,2 кВт / ч.

Маленькі (120 мм) - 0,8 кВт / год.

У простих моделей вогнища з однієї чіткої кордоном нагріву. «Просунуті» забезпечені зонами зменшення і розширення. Це зручно, коли вариш каву в турці, або готуєш страву в утятніце.

На вартість панелі впливає тип управління.

Механіка здешевлює техніку, але крутяться ручки швидко брудняться.

Сенсори надчутливі, миттєво реагують на дотик. Вкажіть бажану ступінь нагріву - і вона тут же буде встановлена.

Склокерамічні панелі «бояться» точкових ударів, алюмінієвої і мідної посуду (на поверхні залишається сріблясте пляма). Небажано розсипати цукор на гарячу поверхню. Піщинки розплавляються на ній і геть псують техніку.

 

Індукційні панелі: До електричного типу відноситься індукційна плита, в основі роботи якої магніт, який створює високочастотне поле і забезпечує вихрову подачу струму. До часу експлуатації нагрівається тільки посуд, інша частина панелі залишається холодною.

Індукційні поверхні мають величезні переваги перед своїми основними конкурентами. Проявляється це в їх основних властивостях, які полягають в роботі на основі магнітного поля. Це означає, що посуд буде нагріватися не від розпеченої конфорки, а від роботи магнітного поля. Так поверхня залишається холодною, а каструля або сковорода на ній все одно нагріваються.

Швидкий нагрів і економія – тепло передається дуже швидко, закипання теж відбувається скоро, що сприяє не тільки економії часу, але й електрики. Розігрів починається лише тоді, коли ми встановлюємо посуд на поверхню.

З мінусів можна виділити досить високу ціну в порівнянні з електричними аналогами і необхідність використання спеціального посуду.

Варильна поверхня AEG IPE74571FB

В асортименті індукційних панелей також зустрічаються моделі з вбудованою витяжкою. Ще більше місця на вашій кухні. Індукційні варильні поверхні зі вбудованою витяжкою дозволяють вам підкреслити дизайн та встановлювати варильну панель де завгодно. Правда, коштує таке оснащення недешево, та й з встановленням можуть виникнути складності — через необхідності підключати до варильної поверхні ще й повітропровід.  Довіряйте лише перевіреним фахівцям.    

   Варильна поверхня з витяжкою AEG CCE84543FB

Комбіновані: Моделі об'єднують газові та електричні конфорки. Завдяки цьому користувачі не прив'язані до одного джерела живлення. За відсутності газу можна швидко переключити кухонну поверхню на електричне нагрівання. Комбіноване обладнання добре поєднується із будь-яким інтер'єрним стилем кухонного приміщення.

Варильна поверхня De Dietrich DPI7602BM

Domino: У тому випадку, якщо нам не потрібно багато газових конфорок або спіралей High Light, відмінним рішенням може стати придбання поверхні DOMINO. Це особливий вид варильної поверхні, який складається всього з двох газових конфорок або електроконфорок. Таким чином, ми отримуємо додаткове місце на кухні, адже поверхня Domino вдвічі компактніша за інші. Крім цього у нас з’являється можливість складати різні види поверхонь між собою, по типу кісточок доміно (звідси і назва такої поверхні). Поруч можна розташувати варіант з двома газовими конфорками і двома спіралями High Light. При цьому розташовувати обидві поверхні не обов’язково поруч, вони можуть перебувати на певній відстані одна від одної або ж зовсім в різних місцях на кухні.

Що ще потрібно знати під час виборів техніки?

Врахуйте розмір кухні

Площа кухні, а точніше габарити простору під робочу поверхню, також може допомогти зробити правильний вибір варильної панелі. Так, для кухонного простору зі скромними габаритами підходящим варіантом будуть двоконфорочні варильні поверхні — цього буде цілком достатньо для приготування/підігріву їжі для однієї людини або пари. Варильні панелі середнього розміру бувають від 60 до 70 см завширшки, і такі варіанти цілком впишуться в габарити стандартних квартир. А якщо ваша кухня може похвалитися площею понад стандарт, то можна встановити варильну панель, що сягає 90 см завширшки

Ось як слід діяти, коли необхідно придбати поверхню на кухню:

  • Визначаємося з типом поверхні – газова, електро, індукційна, Domino або комбінована;
  • Вибираємо підходящі габарити – найбільш поширене рішення відповідає ширині 60 см;
  • Визначаємо, який матеріал основи поверхні підійде нам найкраще – нержавіюча сталь, емаль, загартоване скло або склокераміка;
  • Вибираємо cпеціальні функції: Варильні поверхні можуть мати різні додаткові функції, такі як таймери, датчики газу, автоматичні режими нагріву і багато інших. Розгляньте, які функції вам потрібні для зручності готування.
  • Якщо доступні різні рішення, то можна так само підібрати варіант дизайну і відтінку.
  • Приділіть увагу питанням безпеки. Індукційні варильні поверхні, які нагрівають лише посуд, можуть бути безпечнішими для дітей у порівнянні з газовими або електричними варильними поверхнями.
  • Якщо вибираєте індукційну варильну поверхню, переконайтеся, що у вас є підходящий посуд з магнітним дном, оскільки індукційна поверхня працює з ним.
  • Бренд та якість: Вибирайте відомі бренди з гарною репутацією, оскільки це гарантує вищу якість та надійність техніки.

 

Але для вас є більш простий спосіб: зверніться до E-STUFF і поговоріть з нашим менеджером, ми зробимо вибір варіантів для вас з урахуванням ваших побажань.

В асортименті E-STUFF представлені варильні поверхні De Dietrich, Brandt, Bosch, Siemens, Electrolux, Gorenje, Whirlpool, Vestel та інші.

Ми зможемо запропонувати вам також варильні поверхні інших брендів за вашим бажанням.

https://e-stuff.ua/vstraivaemye-varochnye-poverkhnosti/