Якщо раніше питання вибору телевізора було дуже простим: купуємо те, що є в наявності і те, що по кишені, то сьогодні, серед величезної кількості пропозицій і технологій, дуже легко заплутатися або загубитися.

З чого почати? Різні фахівці радять по-різному, хто з вибору матриці, хто з роздільної здатності екрану, а ми думаємо, що все-таки треба починати з розміру діагоналі телевізора.

  • Отже – Діагональ, тобто розмір вашого майбутнього друга:

Дуже важливо при виборі враховувати в яке з приміщень вашого житла, ви збираєтеся розмістити телевізор.

Якщо це кухня, то напевно, вистачить і невеликої діагоналі 32-42 дюйми, а от якщо у вас студія і ваша кухня поєднана з великою вітальнею, тут потрібна велика діагональ, від 55" і до .... Ну, коротше, вони бувають дуже великі. Тут все вже залежить від вашого бажання та розміру вітальні.

А ще часто ми зустрічаємо телевізори в спальні, тут також оцініть розміри приміщення. Наша порада: від 43”, але не більше ніж 55”.

Крім того, враховуйте, де в приміщенні ви розмістите новий телевізор. Повісити на стіну або поставити на підставку. Це також може скоригувати розміри.

  • Йдемо далі: Роздільна здатність екрану телевізора

HD Ready (1280 х 720 пікселів), Full HD (1920 х 1080), Ultra HD-4К (3840 х 2160) чи можливо 8К (7680х4320) ?

Думаємо, тут відповідь дуже проста, стандарти HD та Full HD вже сьогодні вважаються застарілими, а що буде через три чотири роки? Ми ж купуємо телевізор не на один рік. Так що наша порада: 4К, а для заможних гурманів 8К.

  • Наступний пункт найцікавіший та дуже важливий: МАТРИЦЯ ТЕЛЕВІЗОРА, або тип екрану

Актуальные типы матрицы: LED, QLED и OLED. Вони відрізняються один від одного якістю передачі кольору, яскравістю і контрастністю.

LED - Телевізори з даним типом підсвічування є найбільш поширеними. Цей тип підсвічування екрану забезпечує передачу яскравого і насиченого зображення. Основний недолік LED в якості передачі чорного та посередня контрастність, що особливо помітно при демонстрації темних сцен. Якщо шукаєте, який телевізор вибрати, щоб було одночасно недорого та якісно, варто придивитися саме до цього типу матриць

OLED - це технологія відрізняється тим, що кожен піксель є самостійним джерелом світла. Неймовірна контрастність, висока якість передачі кольору, глибокий чорний, абсолютна ширина огляду - 180°, найменша товщина через відсутність шару з підсвічуванням. Бажаєте максимальної якості зображення? Тоді вам потрібний OLED. Мінус, мабуть, один – висока ціна. Але якщо ви фанати високої якості зображення, то це ваш вибір.

QLED - це сучасна технологія побудови матриць, яка не має нічого спільного з OLED, незважаючи на схожі назви. Телевізори на квантових точках набагато дешевші в порівнянні з OLED, і мають купу переваг. В телевізорах з QLED задіяні світлодіоди на квантових точках, які здатні створювати більш яскраві, живі та різноманітні кольори, ніж OLED. З мінусів: пристрої даного типу потребують підсвічування, що призводить до втрати глибокого чорного кольору. Крім того, кут огляду у цього типу екранів також помітно менше в порівнянні з OLED. Товщина QLED телевізора набагато більше.

  • SMART TV чи без нього? Ось тут найлегше, звичайно зі SMART TV, навіть не пояснюватимемо чому, це на поверхні. ТБ вже давно перестав використовуватися для перегляду тільки ефірних каналів. Якщо крім класичного набору каналів, ви любите дивитися й інші проєкти, наприклад відкриваєте Нетфлікс або Ютуб, краще зупинитися на Смарт ТВ. Це більш сучасне та продумане рішення.
  • Роз'єми для підключень.

Будь-який сучасний телевізор просто зобов'язаний мати кілька USB-портів за допомогою яких ви зможете підключити до нього флеш-накопичувачі, фотоапарати, відеокамери тощо. Ще одним важливим параметром є наявність декількох роз'ємів HDMI, що дозволить вам підключити до ТВ одночасно програвач, ігрову приставку і навіть комп'ютер.

  • Який екран краще: матовий або глянсовий?

Вибір цієї характеристики телевізорів буде залежати від того, в якій кімнаті знаходиться техніка. Якщо екран буде працювати у світлому приміщенні, віддавайте перевагу матовому покриттю: в ньому відсутні відблиски, що зробить картинку якіснішою і чіткішою. А от глянсовий телевізор перетвориться на дзеркало. Для кімнат із гарним затемненням підходять як матові, так і глянсові моделі техніки.

Так що вибір завжди за Вами, а якщо є сумніви, то звертайтеся до нас у Е-STUFF, ми завжди допоможемо Вам порадою.