Зовсім недавно, в 2022 році стартували продажі нових моделей п'ятої, тобто найпершої і найдоступнішої, «народної» лінійки кавомашин Nivona. У продаж надійшли дві версії, які відрізняються лише кольором передньої панелі:
Nivona NICR 550 – повністю чорна кавоварка.
Nivona NICR 560 – чорна з білою передньою панеллю.
У 2023 попередні моделі п'ятої серії були зняті з виробництва, і моделі NICR 550 і NICR 560 стали базовими моделями в широкій лінійці кавомашин NIVONA.
У чому ж відмінності та які переваги у даних моделей порівняно з попередніми базовими моделями NICR 520 та NICR 525?
Найголовніша відмінність це кольоровий TFT-дисплей. І це не тільки для зміни дизайну і не тільки для краси, хоча це теж має місце.
Дисплей дуже схожий на старшого «брата» з 6-ї серії: по центру дисплей, ліворуч від нього круговий перемикач з можливістю натискання (причому машина розпізнає не лише короткочасне натискання, але й тривале – це дві різні команди), праворуч від дисплея механічна ручка відкриття та закриття парового крана.
Крім того, що будь-який кольоровий дисплей у принципі на дві голови інформативніший і інтуїтивно зрозуміліший за символьний, у новинок застосовується оновлений підхід до управління налаштуваннями рецептів. Всі операції, яка машина вимагає здійснювати, тепер мають кристально зрозумілі піктограми, найчастіше анімовані.
Наприклад, якщо потрібно відкрити паровий кран, то на дисплеї з'являється анімована рука, яка крутить потрібний перемикач.
Екранні інструкції є, в принципі, одними з найкращих на ринку. Так, деякі операції з Nivona 550/560 вимагають ручної участі, це не повний молочний автомат, і вам іноді потрібно зробити послідовність дій: відкрити/закрити паровий кран, переставити чашку. Але це не той випадок, коли для цього потрібно лізти в паперову інструкцію для розшифровки символів, що слабо зрозумілі, просто дивись на дисплей - там все намальовано. І врахуйте, це наймолодші моделі в лінійці NIVONA.
Робота з рецептами в Нівона 550/560 стала не просто зручнішою, а й точнішою.
Насамперед це стосується програмування обсягу порції. У 520 і 525 моделях можна було лише приблизно визначити, в якій позиції ручки перемикача, скільки мілілітрів напою наливає машина. З дисплеєм стало все просто - всі налаштування проводять через меню в мілілітрах.
• Еспресо, в Nivona 550/560 - із заводу 40 мл, міцність та температура середні. Можливе налаштування об'єму: 20 – 240 мл. Крок 10мл.
• Кава – це той самий режим, напій називається лунго. Із заводу виставлено 120 мл, міцність та температура середні. Можливе налаштування об'єму: 20 – 240 мл. Крок 10мл.
• Молочна піна – із заводу 150 мл, вилка 40 – 240 мл, крок 10 мл.
• Вода – із заводу 150 мл, вилка налаштування об'єму 50 – 500 мл із кроком 25 мл.
Капучіно на кофемашинах Nivona 550/560 готується в напівавтоматичному режимі: налили еспресо, переставили чашку, налили молочну піну. При цьому збивається молоко саме за допомогою автоматичного капучинатора.
У NIVONA серед домашніх атоматичних кофемашин, найкращі за якістю та дрібнодисперсністю молочної піни капучинатори. Але не забувайте, що ми маємо справу з напівавтоматичною машиною, тому диспенсери кави та молока рознесені фізично, і вам необхідно пересувати чашку між ними, тобто процеси приготування кави та молока відбуваються окремо один від одного.
Саме тому у списку програм немає звичних «капучино» або «латте» – ви їх самі створюєте, додаючи в чашку кави та молоко у потрібному порядку та у потрібних пропорціях. Нагадуємо: правильний капучино – спочатку наливаємо еспресо, краще не більше 40 мл, потім додаємо молочну піну.
Хочете тришаровий латте макіато? Тоді спочатку наливаємо спінене молоко, робимо паузу секунд на 20, ставимо чашку під кавовий диспенсер, додаємо еспресо.
У NICR 550/560 по три ступеня налаштувань температури, міцності та ступенів помелу, що збігається з параметрами старих моделей (520/525)
В принципі, база у машин однакова, тут застосовуються:
• кавомолка Rögelein grinder 043, вона ж застосовується в моделях шостої, сьомої та восьмої серії.
• водяна помпа Sysko SPX.H100 на 15 бар
• проточний термоблок на 1450 Вт,
• знімний блок для заварювання, який технічно може вміщати до 15-16 грам меленої кави.
• Заварювальний блок такий самий, як і в інших кавомашин бренду. Ховається там - з правого боку, там же, за кришкою знаходиться і регулятор помелу.
• Всі ємності залишилися колишніми: бак для води приблизно на 2,2 літри, дістається зверху, бункер для зерен на 250 грам, контейнер для макухи на 10-12 порцій. Носик кавового диспенсера варіюється по висоті, дозволяючи встановлювати склянки висотою до 14 см.
Додаткові бонуси нового підходу до управління: статистика, швидке промивання капучинатора
Застосування повноцінного дисплея замість набору символів завжди несе не лише додаткову інтуїтивність, інформативність, точність у налаштуваннях та естетику, та нові, бонусні функції.
У випадку Nivona 550/560 щодо початкових моделей 5-ї серії, ми отримали повноцінну статистику з напоїв, причому розгорнуту. Тут же окремий пункт меню з інформацією щодо поточного статусу та прогнозу обслуговування, очищення. У нових п'ятірках прибрали запит підтвердження промивання при включенні, коли машину для запуску потрібно не просто увімкнути основною кнопкою зліва знизу, а ще через десяток секунд натиснути на окрему кнопку на лицьовій панелі. З одного боку це дрібниця, але з іншого боку, цього часто було включення за кілька підходів, якщо не підтвердити промивання протягом короткого часу, машина вимикається, і процес включення доводиться починати заново.
У 550/560 все по-людськи, один раз натиснув, далі машина зробить все сама.
Ще одна важлива зміна – окрема програма швидкого промивання капучинатора.
У 520/525/моделей ця процедура була повністю на совісті користувача, потрібно було вручну підставити під відвідну трубку ємність з водою, а під капучинатор порожню посудину, і запустити приготування молочної піни. У Nivona NICR 560/550 в меню обслуговування ця процедура винесена окремим пунктом, вона забезпечується наочними анімованими підказками, і, головне, машина сама вимагає її проведення після кожного застосування капучинатора.
Програма очищення від накипу радикально скоротилася за часом, замість 30 хвилин тепер потрібно близько 12.
Завершує список візуальних та фактичних відмінностей нових Нивон 550/560 від 520/525 моделей підставка для чашок, яка закриває піддон для крапель. Вона взята від 6-ї та 7-ї серій і має велику пластикову вставку з частими поздовжніми ребрами, а також дірочку-тримач для шланга капучинатора праворуч.
Резюмуючи все перераховане скажемо, перед нами та ж надійна, проста, що робить класні еспресо і молочні напої кавоварка, але зі зручним, зрозумілим будь-кому керуванням, з кольоровим дисплеєм і на додаток з декількома новими функціями.